Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zadbaj o blaty z konglomeratu!

blat kuchenny

 

Prawdą jest, że konglomerat w kwestii pielęgnacji jest materiałem niezbyt wymagającym. Nie znaczy to jednak, że możemy całkowicie pominąć związane z nią czynności. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowa albo niewystarczająca pielęgnacja może doprowadzić do powolnego niszczenia materiału. Dlatego zanim zdecydujemy się na montaż blatu z konglomeratu, warto zainteresować się sposobami jego pielęgnacji.

Jak poprawnie pielęgnować blaty z konglomeratu?

Konglomerat jest produktem powstającym z połączenia kamienia naturalnego ze specjalnym spoiwem, najczęściej żywicą poliestrową, która stanowi zaledwie 5% tworzywa. To właśnie spoiwo nadaje powierzchni konglomeratu gładką fakturę, która doskonale zapobiega osadzaniu się na materiale zabrudzeń, co nierzadko ma miejsce w przypadku powierzchni wykonanych z innych materiałów. Dzięki tej właściwości pielęgnacja blatów oraz innych elementów powstałych z konglomeratu jest dość prostym zadaniem, jednak jego zaniedbanie może przynieść bardzo negatywne skutki.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby nasz blat jak najdłużej zachował swój wygląd? Warto zwrócić uwagę na środki, jakie wykorzystywane są do czyszczenia powierzchni wykonanej z konglomeratu. W większości przypadków blat jesteśmy w stanie doczyścić przy pomocy wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub mydła o odczynie neutralnym. Unikaj natomiast silnych środków chemicznych, w szczególności tych, które w swoim składzie posiadają substancje żrące.

W wypadku czyszczenia blatów z konglomeratu największym problemem, jaki może doprowadzić do pojawienia się uszkodzeń na jego powierzchni, jest nieregularność. Aby blat zachował swoje właściwości, należy go regularnie czyścić, najlepiej od razu po pojawieniu się na nim zabrudzenia. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ resztki pozostawione na blacie mogą zacząć wytwarzać substancję zwaną patyną, która w kontakcie z konglomeratem może powodować jego matowienie.

W celu utrwalenia struktury, co kilka lat warto także wykonać impregnację przy pomocy specjalnego preparatu.

Jeśli masz nadal wątpliwości co do sposobów pielęgnacji blatu lub innej powierzchni wykonanej z konglomeratu, warto zasięgnąć porady u specjalisty, który dokładnie wytłumaczy Ci zasady pielęgnacji blatów z konglomeratu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.