Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kamień czy konglomerat? Oto jest pytanie!

konglomerat

Urządzając mieszkanie bardzo często stajemy przed dylematem, jakie materiały będą odpowiednie do wykończenia. Zazwyczaj najwięcej problemów przysparza nam kuchnia, gdzie poszczególne elementy aranżacji wnętrz muszą być przede wytrzymałe, ale także doskonale się prezentować.

Ze względu na te dwie cechy wiele osób decyduje się na wykorzystanie w aranżacjach elementów z kamienia naturalnego. Niestety, wysokie ceny tego komponentu oraz spora waga materiału sprawiają, że coraz częściej zainteresowani poszukują jakiejś alternatywy dla kamiennych powierzchni. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się elementy wykonane z konglomeratu. Czy rzeczywiście konglomeraty są dobrą alternatywą dla powierzchni z kamienia?

Kamień – wady i zalety

Kamień doceniany jest nie tylko ze względu na doskonałą trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także na swoją niepowtarzalną urodę. Bez obaw możemy go stosować w miejscach, gdzie narażony będzie na kontakt z wysokimi temperaturami, dlatego doskonale sprawdza się w roli blatów kuchennych. Decydując się na kamień pamiętajmy jednak o tym, że aby kamień zachował swój oryginalny wygląd, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji oraz impregnacji.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, kamień jest surowcem dość ciężkim. Duża waga materiału powoduje, że aranżacje, w których wykorzystuje się kamienne elementy, wymagają dodatkowego zbrojenia, co generuje dodatkowe koszty, jakie musimy ponieść podczas urządzania wnętrz.

Konglomeraty – wady i zalety

Konglomerat doceniany jest głównie za bardzo duże możliwości aranżacyjne. Łatwa obróbka oraz możliwość bezspoiwowego łączenia poszczególnych elementów tego materiału sprawia, że bez problemu możemy stworzyć ciekawie prezentujące się formy lub połączone ze sobą duże powierzchnie.

Konglomerat, podobnie jak kamień, jest niesamowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokich temperatur. Bardzo łatwo usunąć z niego również ewentualne skazy, jakie powstały podczas użytkowania, wystarczy, że zeszlifujemy uszkodzony fragment powierzchni. Jest również lżejszy od kamienia, dzięki czemu jego montaż jest prostszy oraz nie wymusza nadprogramowych nakładów finansowych.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.