Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Trudna sztuka wyboru blatów kuchennych

Podczas urządzania kuchni nadchodzi taki moment, w którym musimy wybrać blat kuchenny. I tu zazwyczaj zaczynają się problemy, ponieważ musimy znaleźć najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę nie tylko nasze wymagania co do wytrzymałości oraz preferencje co do wyglądu przyszłego blatu, ale także możliwości naszego budżetu.

Zatem zastanówmy się nad tym, czym powinniśmy się kierować podczas wyboru blatu, aby ten spełniał możliwie jak najwięcej naszych oczekiwań.

Rodzaje blatów kuchenny

Obecnie producenci blatów kuchennych dokładają starań, aby ich produkty były w stanie jak najlepiej sprostać oczekiwaniom klientów. Jednak podczas wyboru blatu do kuchni pamiętajmy o jednej podstawowej rzeczy, a mianowicie o tym, że zakup blatu jest inwestycją na wiele lat. Dlatego też zanim dokonamy ostatecznego wyboru, warto zapoznać się z dostępnymi opcjami.

W ostatnich latach najpopularniejszym rodzajem blatów są lekkie blaty wykonane z laminatu. Tak duże zainteresowanie nimi związane jest nie tylko z eleganckim wyglądem (odpowiednio obrobione płyty laminatowe mogą imitować drewno albo metalową powierzchnię), ale także dość niską ceną. Oprócz tego są również bardzo łatwe w codziennej pielęgnacji oraz odporne na zabrudzenia i wysokie temperatury.

Chcesz „ocieplić” wygląd kuchni i nadać jej bardziej elegancki styl? W takim razie najlepszym wyborem będzie blat z litego drewna. Niestety, takie rozwiązanie, choć bardzo efektowne, jest również kosztowne i bez odpowiedniej pielęgnacji bardzo szybko może ulec zniszczeniu.

Jeśli stawiasz przede wszystkim na wytrzymałość, odpowiednim wyborem będzie blat wykonany z kamienia naturalnego, który wykazuje się bardzo dużą odpornością na wilgoć, uszkodzenia oraz wysokie temperatury. Blaty kamienne, przy odpowiedniej pielęgnacji, mogą posłużyć nam nawet kilkadziesiąt lat. Niestety, w tym wypadku problematyczna może okazać się cena, a także to, że kamień jest surowcem dość ciężkim, przez co szafki, na których będzie się opierał, będą wymagały dodatkowego wzmocnienia.

Zależy Ci na wytrzymałości blatów kamiennych przy zachowaniu rozsądnej ceny? Dobrym rozwiązaniem może być zakup blatów z konglomeratu kwarcowego, które zachowują właściwości blatów kamiennych, jednak ich cena nie jest tak wysoka, jak w przypadku tych ostatnich.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.